KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272387
nr 1327 2387
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1958. Motivet: 30x40 cm
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 maj 2020
kl 18:43:59
14/5 08:53:03